Blog wywołuje dyskusje na różnorodne tematy dotyczące nie tylko książek wręcz przeciwnie można tu wywołać każdy dowolny temat. Jedynym wymaganiem jest zachowanie w swoich wypowiedziach podstaw kultury osobistej.
poniedziałek, 08 września 2014

4 wrzesień 2014

Śpiewaj ogrody / Paweł Huelle

Powieść pełna nostalgii, tęsknoty za przeszłością. W treści przeplatają się wątki przedwojenne, wojenne, powojenne, a nawet wydarzenia sprzed około dwustu lat, które poznajemy dzięki pewnemu intrygującemu dziennikowi. Początkowo oderwane zdarzenia oraz epizody powoli układają się w całość..
O czym jest ta piękna i oryginalnie napisana powieść?
To historia wielkiej miłości, przyjaźni, życiowej pasji, jaką jest muzyka. To także gawęda o bolesnej przeszłości, od której nie można się oderwać, gdyż kładzie się cieniem na teraźniejszości i przyszłości. To wreszcie wzruszająca opowieść o przywiązaniu, oddaniu, lojalności. To również książka o wojnie i jej demonach.   A także o Gdańsku - mieście o bogatej, pełnej konfliktów przeszłości, które w życiu bohaterów odgrywa ogromną rolę.
Całość napisana jest urokliwym, bogatym językiem, w którym sporo jest słów kaszubskich, zdań niemieckich, rodzimych ozdobników, co sprawia, że lektura "Śpiewaj ogrody" staje się niecodzienną ucztą duchową, w której zwykłe słowo przeplata się z niecodzienną sztuką.

JS

 Następne spotkanie 14 października (wtorek).

Od listopada spotkania w każdy pierwszy wtorek miesiąca.niedziela, 31 sierpnia 2014
piątek, 27 czerwca 2014

     Spotkanie BIBLIOMOLIKÓW

14:27, mbp.czarnkow , BIBLIOMOLIKI
Link Dodaj komentarz »

Podsumowanie konkursu "Mój przyjaciel Pies"

 14:12, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

     Spotkanie BIBLIOMOLIKÓW13:29, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
PASOWANIE NA CZYTELNIKAKażdy człowiek, czy to małe dziecko czy dorosła osoba, wie, że korzyści płynących z czytelnictwa nie można przecenić. Książki dostarczają informacji, poszerzają słownictwo i rozwijają wyobraźnię. Podczas czytania można też dobrze się bawić w świecie fantazji oderwanym od codzienności.


Kaczuszki z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. J. Brzechwy w Czarnkowie biorą udział w cyklicznych spotkaniach w bibliotece. Tam pani Monika czyta im przepiękne baśnie i bajki. We wtorek, 3 czerwca, dzieci po wysłuchaniu bajki i kilku zabawach zostały pasowane na czytelnika. Każde dziecko otrzymało kartę czytelniczą oraz odznakę czytelnika. Kaczuszki były tak szczęśliwe, że w podziękowaniu zaśpiewały kilka piosenek. Trzeba też wspomnieć, że w tej uroczystości uczestniczyły „przyjaciółki biblioteki”, które pomagały dzieciom w zabawach i obiecały, że odwiedzą je w przedszkolu, aby poczytać im książeczki. Serdecznie zapraszamy, a wszystkich zachęcamy do czytania książek.

Agnieszka Grolewska

http://www.mck.czarnkow.pl/archiwum/2014/pc0306201402.jpg

http://www.mck.czarnkow.pl/archiwum/2014/pc0306201401.jpg

13:05, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 czerwca 2014
                                         ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZW tym roku po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie zorganizowała rajd rowerowy pod hasłem: "Odjazdowy Bibliotekarz". Ta przesympatyczna inicjatywa jest skierowana do miłośników książek, rowerów, osób dla których spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest miłą formą relaksu. Odjazdowy Bibliotekarz to szereg atrakcji dla "małych" i "dużych", ale główną ideą jest przyjemne i aktywnie spędzanie czasu z literaturą, niekoniecznie w murach biblioteki.

Podobnie jak w ubiegłym roku , w sobotę 7 czerwca o godzinie 9.00, na placu koło fontanny, zebrała się liczna grupa sympatyków biblioteki i jazdy na rowerze. Były dzieci z rodzicami, babcie i dziadkowie. Po oznakowaniu grupy i rowerów na pomarańczowo wszyscy wyruszyli ustaloną trasą. Metą rajdu były tereny łąk nadnoteckich przy śluzie na Lipicy. Jakim kto był rowerzystą zaprawionym w jeździe po bezdrożach okazało się na odcinku drogi dojazdowej do samej Lipicy, pełnej dziur i "kocich łbów". Na spragnionych czekała zimna woda, kawa, ciastka sponsorowane przez PSS SPOŁEM w Czarnkowie.
Po chwili odpoczynku rozpoczęły się gry i konkursy. Brali w nich udział mali i duzi. Dzieci pokonywały tory przeszkód z woreczkami na głowie, przeciągali linę z rodzicami, oraz bawili się chustą edukacyjną. Najwięcej emocji wzbudził kolejny punkt rajdowego programu, dla nieco starszych tj. strzelanie z łuku i kuszy. Odjazdowi po zabawie i konkursach piekli na ognisku kiełbaski ufundowane przez Urząd Miasta w Czarnkowie.
W międzyczasie "uwolniono wiele książek", tzn. w myśl zasady bookcrossingu zostały one nieodpłatnie przekazane do przeczytania i ponownego przekazania dalej.
Głównym założeniem Odjazdowego Bibliotekarza było promowanie biblioteki i czytelnictwa, które to jest priorytetową kwestią, a dodatkowo zależało nam na integracji środowiska bibliotecznego z lokalną społecznością oraz kreowaniu pozytywnego wizerunku zawodu bibliotekarza, myślimy że w znacznym stopniu to zrealizowaliśmy.
Dziękujemy sponsorom za ich wsparcie, bo umilili zwłaszcza dzieciom nasz rajd. Do zobaczenia za rok.
MBP

http://www.mck.czarnkow.pl/index.php?strona=14-06-07.php

12:57, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

     Spotkanie BIBLIOMOLIKÓW

12:46, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

     Spotkanie BIBLIOMOLIKÓW

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

  

11:04, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 maja 2014

maj/czerwiec 2014                       

 

Odjazdowy Bibliotekarz

w Czarnkowie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców Czarnkowa      i okolic na rajd rowerowy

Odjazdowy Bibliotekarz,

który odbędzie się

7 czerwca 2014 r.  godz. 900

Startujemy z placu  Wolności

 

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie iaktywnie spędzić wiosenne przedpołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Rajd odbędzie się szlakiem „Nadnoteckich Łęgów”. Trasa będzie biegła polnymi drogami, wśród nadnoteckich łąk –  z Czarnkowa do śluzy Lipica i z powrotem. W trakcie rajdu planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, różne  konkursy i głośne czytanie książek z humorem, oraz Bookcrossing /uwalnianie książek – idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom.

Swój udział zgłoś do Miejskiej Biblioteki Publicznej  tel. 67 255 2773     do dnia 4 czerwca 2014r.

Zapraszamy

14:00, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 34