Blog wywołuje dyskusje na różnorodne tematy dotyczące nie tylko książek wręcz przeciwnie można tu wywołać każdy dowolny temat. Jedynym wymaganiem jest zachowanie w swoich wypowiedziach podstaw kultury osobistej.
środa, 25 lutego 2015

Ferie w Filii nr 1

16 luty "Święto Kota"

18 luty "Dżdżownica"

 

14:29, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lutego 2015

Ferie w Oddziale dla dzieci

17 luty -bal przebierańców- "Kocia zabawa"

19 luty - "Bałwanek" 

12:14, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

Bajkownica

10:16, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 lutego 2015
           CZAR KOTAPodobno wcale nie było tak, że kot został stworzony dla człowieka, ale to my byliśmy dani kotu, by go karmić, bawić i adorować. W każdym razie tak to widzi kot, więc 17 lutego, choćby na chwilę, możemy się temu podporządkować, bo to przecież Światowy Dzień Kota.

Wszelkie prezenty, pieszczoty i puszczenie w niepamięć szkód wyrządzonych w czasie zabawy są mile widziane. I to bez względu na to, czy nasz mruczek to koci arystokrata z 10 medalami, czy zwykły dachowiec.

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto obchodzone corocznie we Włoszech (od 1990 r.) i Polsce (od 2006 r.) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Łącząc się z tym świętem Biblioteka Dziecięca w Czarnkowie była organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci ph. "Czar kota". Zadaniem młodych artystów było przedstawienie kota, który fascynuje ludzi swoją indywidualnością, zadziwia zachowaniem i osobowością.

W konkursie zostały nagrodzone prace: Malwiny Budzińskiej (Przedszkole nr 2 w Czarnkowie), Joanny Dziabas (Szkoła Podstawowa w Kruczu), Alicji Magdziarz, Karoliny Fryska, Natalii Kempinskiej (Szkoła Podstawowa w Czarnkowie) oraz Amelii Basta z Anglii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Hanna Niemczewska

http://mck.czarnkow.info/index.php?strona=15-02-13.php

10:40, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

     Spotkanie BIBLIOMOLIKÓW

4 luty - "Ozdoba walentynkowa"

11 luty - "Pączkowe spotkanie"10:27, mbp.czarnkow , BIBLIOMOLIKI
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2015
                                                                                        CYNOWA ROCZNICA KLUBU

W 2005 roku grupa czytelniczek biblioteki z osiedla Parkowego w Czarnkowie postanowiła włączyć się do działań i promocji filii bibliotecznej. To nieformalne stowarzyszenie funkcjonowało kilka lat aż wiosną 2010 r. oficjalnie założony został "Klub Przyjaciół Biblioteki".

Członkinie klubu (gdyż są to głównie panie) spotykają się przynajmniej raz w miesiącu aby obcować z kulturą oraz wspólnie spędzić wolny czas. Każde spotkanie zaczyna się odśpiewaniem "hymnu" - Kocham Cię książko.Na podwieczorkach kulturalnych czytane są wiersze nie tylko znanych autorów, ale również własne teksty pisane dotychczas przez członkinie klubu "do szuflady". Organizowane są spotkania autorskie, pogadanki z artystami i innymi ciekawymi ludźmi mającymi mniej znane pasje czy hobby. Nie rzadko tematem spotkań jest uroda, zdrowie i jego profilaktyka, czy "zwykłe" porady kulinarne.


Klub Przyjaciół Biblioteki ma również kronikę, w której skrupulatnie odnotowuje każde ważne wydarzenie ze swojej działalności. Wszystkie panie należące do klubu, a jest ich obecnie dwadzieścia, starają się wnieść jak najwięcej pomysłów i pracy.
12 lutego br. członkinie "bibliotecznego kółka" uświetniły na wspólnym spotkaniu w "Czarnej Hance" 10 - letnią działalność klubu przy kawie i jubileuszowym torcie. Życzyły sobie zdrowia i owocnej pracy w przyszłości oraz miło wspominały minione dziesięciolecie.

Emilia Kryka

http://www.czarnkow.info/archiwum/rok2015/15-02-12c.php

poniedziałek, 09 lutego 2015

http://www.czarnkow.info/kir/jpg/ferie_2015.jpg

05:21, mbp.czarnkow
Link Dodaj komentarz »

Biała Maria / Krall H.

Całość oparta na nadrzędnym motywie – winie niezarzucalnej, która nie podlega karze, ale która pozostaje w człowieku do końca życia. Bardzo trudno jest ją zrecenzować. Nie ma „standardowej” fabuły. Uderza burza myśli i słów, które pozornie się ze sobą nie łączą. Okazuje się, że kryje się tu historia życia Hanny Krall. Powieść dzieli się na trzy części. W pierwszej z nich poznajemy historię życia małej, żydowskiej dziewczynki, dla której szukano ocalenia pod postacią sakramentu chrztu. W drugiej mowa jest o kimś, kto miał zostać rodzicem chrzestnym dziewczynki, ale…nim nie został, za to później sumiennie pełnił swoją rolę w Urzędzie Bezpieczeństwa. A trzecia część jest opowieścią tytułowej Marii, o tym jak uratowała małą Żydówkę wraz z jej matką.Uczucia i emocje trzeba tylko wychwycić między słowami. Należy ją czytać w chwili spowitej melancholią, zadumą i skupieniem, wtedy będzie szansa na to, że odbierzemy ten tytuł najlepiej.

Następna pozycja do omówienia to : Carte Blanche / Lusiński J.

JS

     "BAJKOWNICA"05:08, mbp.czarnkow , Bajkownica
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lutego 2015

Klub Dobrej Wiadomości / Piega A.

Treść ładna, plastyczny styl pisania, ciekawe wątki, dobrze skonstruowane postacie, w większości sympatyczne i na koniec nadzieja na szczęśliwe zakończenie. Tylko taka uwaga, że być może całość wypada zbyt cukierkowo.
Reasumując: jest to ciepła, wzruszająca i życiowa książka o wiernej przyjaźni, nie tylko babskiej oraz o zawiłościach i nieprzewidywalności ludzkich losów. Czyta się jednym tchem.

  Następna pozycja do omówienia : Biała Maria / Krall H.

JS

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36